Najważniejsze pomieszczenia i remont w nich czyli łazienka i kuchnia .


DSCF3968Niektóre z naszych nieruchomości są wynajmowane , wszyscy wiemy, że mamy  dwa pomieszczenia w mieszkaniach wynajmowanych , które są najważniejsze dla najemców. Są nimi kuchnia i łazienka .
Dzisiaj chciałem zacząć od pomieszczenia jakim jest łazienka . Jak już wspominałem , zawsze na początku analizuje kto jest klientem docelowym nieruchomości. W tym momencie możemy zadawać sobie takie pytanie  jak wynajmujemy , również jak sprzedajemy, również jak robimy dla siebie .

Mamy 3 rzeczy w łazience które zajmują najwięcej miejsca więc na początku trzeba je rozmieścić, są nimi kabina lub wanna, zlew z szafka, no i pralka.
Od początku skupię się na opcji wynajmuję , klient docelowy para pracująca. Aby to pomieszczenie miało swoja funkcjonalność i bezpieczeństwo . Na pewno jest potrzebny prysznic. Dobry zlew z dużym lustrem. Jak widzicie , nie zajmuje się na początku kwestia , glazury , terakoty. Zaczynam zastanawiać się nad funkcjonalnością tego pomieszczenia . Bo czy ja ułożę glazurę polska , czy włoską  , jaki kolor, czy jeszcze inna opcja to będzie miało tylko efekt wizualny. Jak wspominałem bardzo ważnym punktem jest kabina prysznicowa. Wiele osób w niewielkich nieruchomościach wstawia tam jak najmniejsza , myślę ze jest to błąd , bo główne miejsca łazienki jakie się używa to kabina, (czasami wanna, ona zajmuje ciut więcej miejsca) , zlew z lustrem.

Proponuję abyście zawsze dobierali większa kabinę , min 90 cm, gdyż dla większości populacji ona będzie uniwersalna . Mniejsza nie zda rezultatu dla każdego człowieka . Już jaką kabinę wybrać zostawiam wam, jednakże możecie zobaczyć, iż rozpiętość cenowa jest od 500 do kilku tysięcy PLN . Jak wybierzecie  ta za ok 1000 PLN , również będzie dobra , gdyż nie jest wykonana w najgorszej technologii  i z najgorszych komponentów. Pamiętajmy że ma posłużyć jak najdłużej, czyli po taniości nie możemy ale po jakości.


Po zainstalowaniu kabiny bardzo ważna jest jej szczelność , proponuje abyście wy i ekipa remontowa , przez kilka tygodni testowała szczelność , gdyż w czasie używania kabiny , pracuje ona . Wtedy ułożony silikon roszczenia się i powstają mikroszczeliny , które po pewnym czasie będą przeciekały. Myślę , że na początek o kabinie tyle wystarczy.
Teraz zajmijmy się szafką zlewowa , zlewem i lustrem wiszącym nad  nim. Często rozwiązanie jest bardzo mały zlew, jednak nie polecam , gdyż w nim wykonywane jest bardzo dużo czynności w łazience przez kobiety i mężczyzn. Nie może być tez za olbrzymi , gdyż niewykorzystany w 100 % zajmuje nam przestrzeń. Dobrze jak szafka jest podwieszana , lub na delikatnych nóżkach umożliwiających sprzątanie , po całej powierzchni podłogi.

Teraz lustro .Fajnie jak dobieracie lustro aby było na jak największej powierzchni. Daje to podwójny efekt powiększenia łazienki, oraz komfortu przegadania się w nim i wykonywania codziennych czynności łazienkowych.

Myślę , że w ten sposób mamy omówione najważniejsze punkty łazienki- jakim są kabina i zlew. W kolejnym artykule zajmiemy się glazurą i terakotą.