Czy można zrobić kompleksowy remont nieruchomości
w cenie  600 PLN za m2 ???


Odpowiedz brzmi – oczywiście.

003 Szafy i meble K-InvestmentsJeżeli jesteśmy dobrze przygotowani. Wiemy jaki klient jest klientem docelowym naszej nieruchomości. Wtedy dostosowujemy prace oraz materiały do tego poziomu. Jeżeli tego nie wiemy, może się okazać, iż remont przeprowadzony jest na za wysokim poziomie, tzn. wg naszego gustu, a nie dla naszego klienta, co i tak nie podniesie nam znacząco czynszu w danej okolicy. Tylko podniesie nam nasze koszty.
Dlatego te sprawy trzeba dobrze wyważyć, nie ma co przepłacać za materiały jak robimy nieruchomość budżetową.

Jesteśmy właśnie po remoncie nieruchomości w Warszawie, Mokotów,  45 m2, klient docelowy to ludzie pracujący, wiek 25-40 lat, pary, studenci równolegle pracujący. Remont miał trwać 30 dni, czyli 4 robocze tygodnie . Tak dokładnie się to odbyło. Największym wyzwaniem była łazienka i WC (całkowita zmiana), potem przedpokój (bo jeszcze była boazeria), potem pokoje i kuchnia.
Ale o tym w kolejnym artykule, gdzie opowiem o poszczególnych pomieszczeniach.

Z tego artykułu powiniśmy zapamiętć, przed remontem oceńmy dla kogo szykujemy nieruchomość i wtedy poruszajmy się w tych widełkach jeżeli chodzi o robociznę i materiały. To da nam efekt w postaci kontrolowanych kosztów.

Pozdrawiam Jacek Kusiak
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.