Najważniejsze pomieszczenia i remont w nich czyli łazienka i kuchnia .


DSCF3968Niektóre z naszych nieruchomości są wynajmowane , wszyscy wiemy, że mamy  dwa pomieszczenia w mieszkaniach wynajmowanych , które są najważniejsze dla najemców. Są nimi kuchnia i łazienka .
Dzisiaj chciałem zacząć od pomieszczenia jakim jest łazienka . Jak już wspominałem , zawsze na początku analizuje kto jest klientem docelowym nieruchomości. W tym momencie możemy zadawać sobie takie pytanie  jak wynajmujemy , również jak sprzedajemy, również jak robimy dla siebie .

Mamy 3 rzeczy w łazience które zajmują najwięcej miejsca więc na początku trzeba je rozmieścić, są nimi kabina lub wanna, zlew z szafka, no i pralka.
Od początku skupię się na opcji wynajmuję , klient docelowy para pracująca. Aby to pomieszczenie miało swoja funkcjonalność i bezpieczeństwo . Na pewno jest potrzebny prysznic. Dobry zlew z dużym lustrem. Jak widzicie , nie zajmuje się na początku kwestia , glazury , terakoty. Zaczynam zastanawiać się nad funkcjonalnością tego pomieszczenia . Bo czy ja ułożę glazurę polska , czy włoską  , jaki kolor, czy jeszcze inna opcja to będzie miało tylko efekt wizualny. Jak wspominałem bardzo ważnym punktem jest kabina prysznicowa. Wiele osób w niewielkich nieruchomościach wstawia tam jak najmniejsza , myślę ze jest to błąd , bo główne miejsca łazienki jakie się używa to kabina, (czasami wanna, ona zajmuje ciut więcej miejsca) , zlew z lustrem.